2008. aastal kogub heategevuslik Jõulutunnel raha SA HNRK jaoks

Jõulutunneli koostööpartner on sel aastal SA Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus. Selles haiglas keskendutakse peamiselt pea- ja seljaajukahjustuste ravile, kus patsiendid saavad abi kaasasündinud tervisekahjustuse parandamiseks, samuti taastusraviks õnnetuse, liiklusavarii või insuldi puhul.

Eesti Televisioon on 25. detsembril juba kümnendat aastat eetris heategevusprogrammiga Jõulutunnel. Kuueosalist ja ligi viietunnist otsesaadet, mis alustab 25. detsembril kell 10.00, juhivad Margit Kilumets ja Margus Saar.

”Eestlaste tervist toetades on Jõulutunnel seni aidanud kasvatada kiire meditsiiniabi võimekust, sel aastal soovime tähelepanu pöörata kaduva elukvaliteedi taastamisele,” ütleb saate produtsent ja üks saatejuhtidest Margus Saar.

Saatejuht Margit Kilumets kinnitab, et Haapsalu taastusravi keskuses on patsiente väikelastest vanaisade-vanaemadeni – nende hea käekäik puudutab kindlasti paljusid Eesti peresid.

Haapsalu haigla on juhtiv taastusravikeskus, kus Jõulutunnel soovib toetada haigla ideed välja arendada kliinilist kõnni- ja liikumisanalüüsi laborit. Planeeritav labor sisaldab kõnnifunktsiooni hindamiseks ja teraapia läbiviimiseks mõeldud aparatuuri.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe ütleb, et taastusravi abil ei saavutata kahjuks alati seda, et inimene hakkab käima. “Kui näiteks on tegemist seljaaju kahjustusega, siis väga paljudel juhtudel inimesed iseseisvalt kõndima ei hakka. Soetatava aparatuuri abil saab aga anda koormust skeleti- ja lihassüsteemile, et vältida luuhõrenemist ja lihasjõu vähenemist. Sama oluline on arendada ka südame veresoonkonda ning nõnda suurendada üldist vastupidavust. Kõik see aitab kaasa sellele, et inimene saab iseendaga paremini hakkama ja vajab vähem kõrvalist abi,“ kirjeldab Priit Eelmäe aparatuuri vajalikkust.

Jõulutunnel pühendab jututeemad haigla patsientidele, kutsub külalisi, kes aitaksid mõtestada heategevuse sisu praegusel ajal, hinnata lõppevat aastat ja anda ideid, kuidas üheskoos lootusrikkamana uude aastasse vaadata.

Oma nõusoleku saates esinemiseks on andnud paljud Eesti artistid ja üllatusesinejad: Maarja, Ines, Tui Hirv, Virve Köster, Anne Veski, Tanel Padar & Sun, Metsatöll jpt lauljad ja ansamblid.

Televaatajad saavad toetada liikumis- ja kõnnilabori soetamist, helistades Elioni, Starmani, EMT, Elisa või Tele2-e võrgust tasulistel telefonidel:

900 7701 – annetades 25 krooni
900 7702 – annetades 100 krooni
900 7703 – annetades 500 krooni

Telefoninumbrid on avatud 18. detsembrist kuni 27. detsembri õhtuni.

Jõulutunneli heategevuskampaanias vahendavad telefonioperaatorid annetusi teenustasuta. Annetuse summa kajastub helistaja telefoniarvel.

Jõulutunnel kutsub olema ja tegutsema üheskoos ning mõtlema heale 25. detsembril ETV otsesaadetes algusega kell 10.00, 13.00, 15.00, 17.00,19.30 ja 21.20.

Saadet juhivad Margit Kilumets ja Margus Saar, rezissöör on Elo Selirand, assistent Kadi Katarina Priske, juhtoperaator Raul Priks, muusikatoimetaja Meelis Kompus, kunstnik Jaana Jüris.

2006. aasta Jõulutunneli annetussummaks kogunes 3,1 miljonit krooni. Tartu ja Tallinna lastehaiglad said selle abil tänapäevased, just laste raviks mõeldud reanimobiilid.

2007. aastal koguti televaatajate abiga 2,93 miljonit krooni, et soetada Tallinna lastehaiglale ning Tartu Ülikooli Kliinikumile laste opereerimiseks sobivaid operatsioonilaudu ning kindlustada kõik Eesti sünnitusosakonnad lootemonitoridega.

Anneli Tõevere-Kaur
ERR-i meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee

Priit Eelmäe
SA Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus
Juhatuse esimees
4725 400
Priit.Eelmae@hnrk.ee
https://www.hnrk.ee