DnB NORD Panga Vana-aasta jooks aitas heategevuseks koguda 60 000 krooni

PRESSITEADE
05.01.2009
28. detsembril juba kuuendat korda aset leidnud heategevuslik vana-aasta jooks, kogus sel aastal liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuseks 60 000 krooni.
Stamina Spordiklubi korraldatud DnB NORD Panga Vana-aasta jooksu heategevuslikud osavõtutasud – 100 krooni 6,1 km pikkuse põhidistantsi ja 420 krooni klassikalise maratoni eest – lähevad annetuseks Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele liikumisvõime kaotanud laste raviks. Iga jooksu lõpetaja eest annetas DnB NORD Pank lisaks 50 krooni.
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus soovib annetusrahade eest rajada Baltikumis ainulaadse ratastooli mängupargi, mille tehnilised võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult värskes õhus mängida, ratastooliga erinevatel pinnastel sõitu harjutada ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.
Vana-aasta jooksu põhidistantsil osales 230 jooksu- ja kepikõnnihuvilist, kellest kiireimaks osutus Roman Fosti Stamina Spordiklubist. Maratonil startis 54 jooksjat, kellest parim oli Kristo Reinsalu klubist sportnet.ee. Kõik maratoni lõpetajad lunastasid ka tasuta osaluse Kopenhaageni maratonile, mille peasponsoriks on DnB NORD Panga peakontor Taanis.
DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma sõnul, kes ka ise jooksul osales, on ülimalt positiivne, et hoolimata pühadest ja krõbedast külmast nii palju inimesi jooksma tuli ja sellega oma panuse heategevuseks andsid. „DnB NORD Panga sooviks on erinevate jooksuürituste kaudu tuua liikuv ja tervislik eluviis inimestele lähemale ning koguda sellega samaaegselt raha nende toetuseks, kes on õnnetu juhuse läbi kaotanud liikumisvõime ja vajavad ravi,” sõnas Pajoma.
2008. aastal aitas DnB NORD Pank nii maikuus toimunud laste heategevusliku Teatejooksu kui Vana-aasta jooksuga koguda Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele 160 000 krooni. 2009. aastal 7. mail toimub heategevuslik Laste Teatejooks juba neljandat korda. Koostöös MTÜ-ga Tallinnmeeting on sel aastal plaanis jooksu ideed laiendada ka Lätti ning Leetu.

2007. aastal koguti DnB NORD Panga Vana-aasta jooksu ja heategevuskampaania abiga annetusi 107 000 krooni. Iga inimene saab aidata helistades Elioni heategevusnumbril 900 7777. Ühe kõne hind on 35 krooni. Samuti võib teha annetuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (Haapsalu NRK) heategevuskontole DnB NORD Pangas 9620100009926.

Ühte Põhjamaade suuremasse pangandusgruppi kuuluv DnB NORD Pank tegutseb lisaks Eestile ka Soomes, Taanis, Poolas, Lätis ja Leedus. DnB NORD grupil on 175 esindust ja 820 000 klienti ning varade maht on 11,2 mld eurot. Grupi emapankadeks on Norra ja Põhja-Saksamaa suurimad pangad DnB NOR ja NORD/LB.

Maris Saar
Kommunikatsioonispetsialist
DnB NORD Pank

Tel: +372 6…
GSM: +372 5…
Fax: +372 686 8501
E-post: maris.saar@dnbnord.ee
www: www.dnbnord.ee