Hooldustöötajate töökohapõhine õpe alustab Haapsalus

PRESSITEADE
11.09.2014

Reedel, 12. septembril 2014 algusega kell 10.00 toimub pidulik õppeaasta avaaktus SA Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses, kus 15 hooldustöötajat asuvad õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldustöötaja õppekavale. Õpe hakkab toimuma töökohapõhise õppe vormis.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolile on Haapsalu alustav töökohapõhine õppegrupp juba kuues, mis näitab töökohapõhise õppe vajadust ja olulisust. Kahe aasta jooksul omandavad õpilased teadmised, oskused ja hoiakud vastavalt hooldustöötaja kinnitatud õppekavale. Lõpetajad saavad kutseõppe läbimist tõendava tunnistuse ning õiguse taotleda kutsetunnistust Hooldustöötaja, tase IV.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul on kvaliteetse teenuse osutamiseks kõige olulisem kvalifitseeritud ja motiveeritud personal. Seetõttu on ka algav hooldajate töökohapõhine õpe eriti oluline.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on Eesti suurim statsionaarse taastusraviteenuse osutaja, kus töötab 138 inimest kellest 46 on õendus-hooldus töötajad. Tervishoiu valdkonna üliõpilaste kliinilise praktika juhendamisel on haiglal pikaaegsed kogemused. Viimasel kolmel aastal on juhendatud erinevate kõrgkoolide sh välisülikoolide tudengeid enam kui 6000 tundi aastas.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool. Kõrgkoolis on võimalik õppida õendust, tervisedendust, farmaatsiat, optomeetriat, hambatehnikat, tegevusteraapiat, ämmaemandust ning kutseõppes erakorralise meditsiini tehniku, hooldustöötaja ja lapsehoidja õppekavadel.

Lisainfo:

Karit Kaasik
turundus-ja kommunikatsioonispetsialist
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
karit.kaasik@ttk.ee
+372 5040729