65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused – piltlik kokkuvõte HNRK juubelikonverentsist.

Tere, tere!

Usinam HNRK blogi lugeja teab juba hästi, et käimas on meie haigla juubeliaasta. September on olnud selle tähistamise tipphetk – kuu algues toimus HNRK juubelikonverents. Aitäh Eesti Haiglate Liidule, kes tähistas iga-aastase konverentsi “Tervishoiu tervis” 10. aastapäeva ning võttis HNRK juubeli ürituse oma tiiva alla.

Taastusravi/rehabilitatsioon on WHO üks viiest olulisest tervisestrateegiast ning maailma tervishoiu arendamise plaanides prioriteet: Rehabilitation2030 algatus ütleb selgesõnaliselt, et rehabilitatsiooniteenused peaksid olema tervishoiusüsteemi osa. Veelgi enam, 2023. aasta juulis allkirjastatud the World Rehabilitation Alliance’i eesmärk on liikuda eesmärgi poole, mida kõige enam iseloomustab kokkuvõte “kvaliteetsetele reahbilitatsiooniteenustele ligipääsu tagamine ilma suure rahalise koormusteta, on osa iga riigi teekonnast universaalse terviseteenuse loomisel ja pakkumisel”. HNRK – monoprofiilne taastusravihaigla – on selliste sõnumite üle rõõmus. See kiidab meie elutööd ja innustab õhinaga tulevikku vaatama.

Juubelikonverents oli eelmainitu valguses hea aktiivne paus mineviku ja tuleviku vahel, iseloomustav kokkuvõte HNRK tänapäevast. Sisukat konverentsipäeva blogiveerud ümberjutustama ei hakka, küll aga riputame siia vaatamiseks sessioonide illustratsioonid, mis valmisid vahetult koha peal ning on ilmekas ülevaade sellest, mis kohalolnutele kõlas.

Aitäh, Piret Räni, tähelepaneliku kuulamise ja joonistamise eest! Aitäh, Silver Raidla fotode eest! Aitäh, kõik, kes panustasid ettekannetega ja kõik, kes võtsid vaevaks tulla kuulama!

 

Kohtumiseni uuel kuul.

Kadri Englas  I  HNRK arendus- ja kvaliteedijuht o Otago ülikooli meditsiiniteaduste doktorant o rehabilitatsioonientusiast

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.