Käimasolevad projektid

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.

Head inimesed!

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastanud ravitöö ja rehabilitatsiooniteenuste osutamise, kuid tulenevalt COVID-19 levikust maailmas, palume patsientidelt, patsiendi lähedastelt ja HNRK külalistelt mõistvat suhtumist, et hoida HNRK nakkuse vaba.

! Taastusravile ja rehabilitatsiooniteenusele võtame patsiente, kelle terviseolukord on ette kontrollitud Terviseameti poolt kehtestatud tervisedeklaratsiooni alusel ning ravi planeerija kaalutlusotsusel. Mitte ükski inimene – töötaja, patsient, külaline – ei tohi saabuda HNRK-sse haigustunnustega või haigena.
! Palume patsientidel, kellel on palavik, ülemiste hingamisteede nakkushaiguste sümptomid või hiljutine võimalik kokkupuude koroonaviirust põdeva inimesega HNRK-sse mitte tulla ja sellest meile teada anda.
! Statsionaari planeerime patsiente nii, et palatites oleks nende vahel võimalik hoida distantsi ja eralduskardinat (või selle puudumisel vaheseina) ning olemas peab olema patsientide operatiivne isoleerimise võimalus.
! HNRK patsientide külastamine on lubatud tavapärastel külastusaegadel (iga päev kell 10.00-20.00). Ühe patsiendi kohta on korraga lubatud kaks külalist. Eelistatult palume, et külalistega kokkusaamine toimuks HNRK I korrusel (kohvikus, fuajees, terrassidel). Osakonnas toimuvad külastused palume osakonnaga eelnevalt kooskõlastada.
! Patsientide haiglasse saabumine võib toimuda vajadusel mitte rohkem kui kahe saatjaga.
! Statsionaarsel ravil viibival patsiendil on väga soovituslik viibida raviperioodi jooksul HNRK territooriumil ning mitte külastada rahvarohkeid kohti ja/või sündmuseid. Võimalikkust nakkuse ohust (näiteks kokkupuude ülemiste hingamisteede nakkushaiguste tunnustega inimesega vmt) tuleb koheselt teavitada HNRK personali.
! Kõik asjaajamised, mis võimalik, palume teha elektroonilisel teel.
! Ekskursioonid, grupikülastused jne HNRK-sse on lubatud eelneval kokkuleppel.

Ravile registreerumisel ja HNRK-ga informatsiooni vahetamisel toimivad tavapärased teed.
Statsionaarne registratuur: +372 472 5404, registratuur@hnrk.ee
Ambulatoorne registratuur: +372 472 5413, amb@hnrk.ee
Osakondade kontaktid: II korrus (neurorehabilitatsiooni osakond): +372 472 5415; III korrus (spinaalse rehabilitatsiooni osakond): +372 472 5416; IV korrus (laste taastusravi ja tugiliikumiselundkonna taastusravi osakond): +372 472 5417

Kõige õigem ja ajakohasem info koroonaviiruse COVID-19 kohta on leitav Terviseameti kodulehelt – https://www.terviseamet.ee/
Viirusennetuse teavitusmaterjalid https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised

Täname mõistva suhtumise eest!
Hoiame iseennast ja teisi!