Teatejooks

MTÜ Tallinnmeeting poolt korraldatav Heategevuslik Teatejooks on Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevusi ja patsientide ravi toetanud 14. korral.

Heategevuslik Teatejooks toimus esimest korda 2006. aastal ja sellest on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordi üritus ning ka kõige osavõtjaterohkeim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.

Kõigis maakondades toimuva teatejooksu eesmärgiks on propageerida laste tervislikku elustiili, muuta liikumisharjumusi ning pakkuda noortele positiivseid emotsioone liikumisest. 2019 aastal jooksis 26. erinevas Eesti paigas kokku rohkem kui 12000 last.

Samal ajal korraldab Teatejooks iga-aastaselt liikumispuudega laste toetuseks heategevuskampaaniaid, kutsudes inimesi üles annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetuseks. HNRK toetuseks saab annetada helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfondi kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks.

Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

2020 aastal toimub Heategevuslik Teatejooks 15.-ndat korda ning annetusi kogutakse HNRK-s tehtava kõnnianalüüsi kompetentsi tõstmiseks, et aidata liikumisvõime kaotanud lapsi. Jooks toimub erandkorras sügisel, õppeaasta alguses – 23. septembril, 2020 Euroopa spordinädala programmis.

Täpsem info teatejooksu kohta on leitav www.teatejooks.ee.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.