Teatejooks

Heategevuslik Teatejooks toetab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevusi ja väikeste patsientide ravi

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordi üritus, mille heategevuslik missioon kutsub täiskasvanuid toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) tegevusi, et haigla väikesed patsiendid saaksid osa kaasaegsetest ravivõimalustest. 2023. aastal kogutakse toetust suhtlusroboti ostmiseks, mis HNRK haigla fuajees külalisi tervitab ja kellega lapsed saavad suhelda.

Haigla personali poolt välja valitud robotil on oskuseid isegi rohkem kui pealtnäha paistab: robotit saab paluda endale midagi seletada, sellega saab koos mänge mängida või küsida abi õppimises. Samuti saab robotit endaga kaasa kutsuda ning see on võimeline teed juhatama. Plaanis on veel mõned mängud ja jutud robotisse sisestada, et seda veelgi paremini spontaanseks tujutõstmiseks ja lastega suhtlemiseks kohandada.

Heategevuslik Teatejooks toimus esimest korda 2006. aastal ja tänaseks on sellest kujunenud 13 500 osalejaga kõigis maakondades toimuv spordiüritus, mis panustab heategevusse liikumisvõime kaotanud laste heaks ning propageerib tervislikku elustiili, terviseharjumusi ja pakub noortele positiivseid emotsioone liikumisest.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on Eesti vanim ja suurim päeva- ja statsionaarhaigla, mis on spetsialiseerunud seljaajukahjustuste, traumadest tingitud ajukahjustuste, insuldi jm järgsele taastusravile. Olulisel kohal on laste taastusravi ning tugi-liikumiselundkonna taastusravi. Aastas viibib siin ravi eesmärgil 3500 patsienti.

Toetame Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust!

Toetamiseks on kaks võimalust:/strong>

  • Helistades heategevusnumbril 900 7777 (kõne hind on 7 eurot)
  • Tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks

Täpsem info teatejooksu kohta on leitav www.teatejooks.ee.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.