Teatejooks

MTÜ Tallinnmeeting poolt korraldatav Heategevuslik Teatejooks on Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevusi ja patsientide ravi toetamas 15.-ndat korda.

Teatejooksust on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordi üritus. 2020. aastal kutsub Teatejooks annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomise toetuseks.

Heategevuslik Teatejooks toimus esimest korda 2006. aastal ja üritusest on tänaseks kujunenud kõige osavõtjaterohkeim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.  Kõigis maakondades toimuva teatejooksu eesmärgiks on propageerida laste tervislikku elustiili, muuta liikumisharjumusi ning pakkuda noortele positiivseid emotsioone liikumisest. 2019 aastal jooksis 26. erinevas Eesti paigas kokku rohkem kui 12000 last.

Samal ajal korraldab Teatejooks ka iga-aastaselt liikumispuudega laste toetuseks heategevuskampaaniaid, kutsudes inimesi üles annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetuseks.

Tänavune jooks toimub erandkorras sügisel, õppeaasta alguses – 23. septembril, 2020 Euroopa spordinädala programmis.

Kuna Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus rajab esimesena Eestis liikumisraja ravil viibivatele lastele, et innustada neid aktiivselt tegutsema ka erinevate teraapiate vahel ja treenima oma osavust, otsustas Teatejooksu meeskond toetada sel korral just meie terviseraja rajamist. Haigla keskkond pole sageli piisavalt innustav ning terviserada põnevate atraktsioonidega seintel ja põrandatel võimaldab meeleolu rõõmsamaks muuta, pakkudes laste jaoks mängulist ja toredat, samas ka teaduspõhise taustaga vaba aja tegevust – mitmekülgne rada aitab kaasa laste arenemisele ja paranemisele.

HNRK liikumisraja toetuseks saab annetada:

  • Helistades heategevusnumbril 900 7777 (kõne hind on 7 eurot)
  • Tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Kohtumiseni heategevuslikul Teatejooksul 23. septembril 2020! Üritus toimub üle Eesti ning on Spordinädala avasündmuseks.

Täpsem info teatejooksu kohta on leitav www.teatejooks.ee.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.