Rohkem kui 12 000 last jookseb heategevuse nimel

Homme, 10. mail toimub 25 Eesti linnas ja asulas heategevuslik Teatejooks, millest võtab osa rohkem kui 12 000 last. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed üles helistama annetustelefonile 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse Haapsalusse ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamist. Eestis on liikumisvõime kaotanud lapsed saanud ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses juba 60 aastat.

Tallinnas avab Teatejooksu president Kersti Kaljulaid, kelle sõnul kannab Teatejooks kahte olulist sõnumit. „Esiteks tuletab Teatejooks lastele ja noortele meelde, et liikumine, eriti veel ilusa ilmaga ja koos sõpradega on üks suur rõõmuallikas. Ning teiseks – teeme üheskoos rohkem head! Homme jookseme selleks, et kutsuda inimesi üles annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks,“ ütles president Kaljulaid.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul ei osatud 2005. aastal esimest jooksuüritust korraldades oodata, et sellest kasvab Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus. „Tuhandete Eesti laste ja nende õpetajate jaoks on Teatejooks saanud iga-aastaseks traditsiooniks, kus osaletakse rõõmuga üha uuesti ja uuesti. See on võimalus tunda rõõmu liikumisest ja teha oma jooksuga head,“ ütles Pallase.

Teatejooksu olulises osaks on soojendus, siin tulevad õpetajatele ja treeneritele appi sportlased. Tallinnas teeb Teatejooksul osalejatele soojendust Roman Fosti, Tartus Tiidrek Nurme ja Ibrahim Mukunga, Kohtla-Järvel Luna-Aleksandra Ladoga. Kokku toimub Teatejooks 25 Eesti linnas ja asulas. Tallinna jooksuüritusel esinevad ka „Eesti otsib superstaari“ finalistid.

Kokku osaleb sel aastal osaleb Teatejooksul üle 12 000 lapse. Tallinnas, Tartus ja Pärnus on jooksul üle tuhande osaleja, Viljandis, Kuressaares, Paides, Narvas, Kohtla-Järvel, Viimsis ja Keilas 600 või rohkem; Põlvas, Raplas ja Toilas üle 500, Rakveres ja Valgas üle 400; Haapsalus, Võrus, Jõgeval, Otepääl, Elvas, Sillamäel ja Peetris üle 300 ning Tõrvas, Kärdlas ja Arukülas üle 200 jooksja.

Kõigis linnades peetakse Teatejooksu viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, igas meeskonnas on kaheksa liiget. Iga kool sai registreerida piiramatul arvul võistkondi, samuti võisid end kirja panna sõpruskondade või treeninggruppide võistkonnad. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt!

Haapsalusse rajatakse ratastooli kasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpark

Teatejooksul osalevad tuhanded lapsed koos sportlaste ja “Eesti otsib superstaari” finalistidega kutsuvad üles annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks. Tänavuse jooksu fookuses on Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamine. Tegemist nii keskuse külastajatele kui ka Haapsalu linnale avatud mängupargiga. Lisaks saavad seda kasutada ka linna külastavad puhkajad.

Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab igal aastal ravi ligikaudu 3500 patsienti, kelle liikumisvõime on vähenenud või täielikult kadunud. Et arendada ravivõimalusi ja aidata nii väikestel kui ka täiskasvanud patsientidel uue olukorraga kohaneda ka väljaspool haigla- ja koduseinu, teeb keskus ettevalmistusi ratastoolikasutajatele mõeldud treening- ja mängupargi rajamiseks Haapsalu promenaadi äärde.

Rajatav park on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanud patsientidele ning sealsed teed, pinnas ja kasutatavad treeningseadmed on loodud võttes arvesse ratastoolikasutajate vajadusi. „Pargi rajamisega soovime leida lahenduse kolmele olulisele probleemile: luua puudega lastele ligipääsetavad mängimisvõimalused, tagada treeningvõimalused liikumispuudega täiskasvanutele ning tekitada ratastoolikasutajatele arendavad tasapinnad, mis oleks seotud ühtseks tervikuks mänguväljaku ja treeningseadmetega,“ ütles keskuse juhataja Priit Eelmäe.

Haapsalusse rajatava ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi eeldatavaks maksumuseks kujuneb 200 000 eurot, millest on hetkeseisuga varasemate Teatejooksudega ning Sinilillekampaaniaga kogutud ligikaudu 57 000 eurot.

Iga täiskasvanu on oodatud annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot). Head teha saab ka pangaülekandega heategevuskonto leiad veebilehelt www.teatejooks.ee

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

 

Lisainfo:
Erik Pallase
Teatejooksu eestvedaja
Tel: 50 21 766
www.teatejooks.ee

Krista Must
Pressiesindaja
Tel: 515 6364
E-post: krista.must@corpore.ee

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhina jätkab Priit Eelmäe

PRESSITEADE:
7. mai 2018

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhina jätkab Priit Eelmäe.
29. märtsil 2018. aastal otsustas haigla nõukogu, et Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) juhina jätkab Priit Eelmäe. Eelmäe on taastusravihaiglat juhtinud alates 2008. aasta kevadest. Möödunud kümme aastat on olnud nõukogu hinnangul igati edukad: haigla majanduslik seis on hea, töötajate hulk on kasvanud ning tulemusnäitajad paranenud. HNRK on läbinud mitmeid uuenduskuure ning seeläbi kujunenud väga kaasaegseks ning innovaatiliseks taastusravihaiglaks.

Maailmatasemel varustatusega taastusravihaigla olemasolu ning professionaalsete teenuste kättesaadavus ei ole iseenesest mõistetavad. Eelmäe juhtimisel on leitud mitmeid lisarahastus võimalusi – rahvusvahelistest arendusprojektidest kuni siseriiklike heategevuskampaaniateni – mis on Eesti inimeste jaoks loonud ainulaadsed võimalused taastusraviks ja rehabilitatsiooniks. Lisaks on tõhustatud organisatsiooni juhtimist: haigla lähtub alates 2011. aastast Euroopa sotsiaalteenuste kvaliteedi EQUASS Assurance põhimõtetest, aastatega on liigutud selgelt interdistsiplinaarsema ja patsiendikesksema teenuse osutamise poole. Tegevuse edukuse kinnituseks on märtsi lõpus Eesti Vabariigi Valitsuse tehtud otsus lisada HNRK riiklikku haiglavõrku.

Lisaks juba saavutatule arutas nõukogu läbi ka Eelmäe poolt esitatud visiooni HNRK juhtimiseks ja arendamiseks aastatel 2018-2023. Haigla nõukogu esimehe emeriitprofessor Jaan Kõrgessaare sõnul on senini tehtu seadnud ootuste lati järgmisteks aastateks kõrgele, kuid nõukogu – ootamata suurt arenguhüpet – loodab, et dekaadiga kujunenud sisukas ja läbimõeldud töökultuur ning positiivne arenemisele suunatud atmosfäär jätkuvad ka Eelmäe uuel ametiajal. Üheks olulisimaks eesmärgiks nii nõukogu kui ametisse edasi määratud haiglajuhi hinnangul on parandada tõenduspõhiste taastusraviteenuste kättesaadavust ning terviklikkust kogu Eestis.

Priit Eelmäe alustas HNRK juhina 20. mail 2008. aastal. Enne HNRK-sse tulekut töötas Eelmäe aastatel 1997-2008 Tartu Ülikoolis füsioteraapia õppekava programmijuhina ja lektorina ning aastatel 1998-2004 kehakultuuriteaduskonna õppeprodekaanina. Kogu oma karjääri jooksul on Eelmäe pidanud oluliseks Eesti taastusravi ja rehabilitatsiooni valdkonna arendamist tuginedes parimale olemasolevale teadmisele ning uuenduslikule mõtteviisile. Lisaks igapäevasele haigla juhtimisele on Priit Eelmäe olnud aktiivne teadus- ja arendusprojektide elluviija. Ta on juhendanud 16 magistritööd ja avaldanud 73 teaduspublikatsiooni, neist 16 viimasel viiel aastal.

Lisainformatsioon:
Jaan Kõrgesaar, Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse nõukogu esimees
e-post: jaan.korgesaar@ut.ee, info@hnrk.ee

Teatejooks 2018

10.05.2018 Läänlane Rohkem kui 12 000 last jooksis heategevuse nimel

10.05.2018 Lääne Elu Galerii: Haapsalu lapsed jooksid ratastoolipargi nimel üle 50 kilomeetri

10.05.2018 Liigume.ee Rohkem kui 12 000 last jookseb heategevuse nimel

10.05.2018 Delfi FOTOD ja VIDEO | Täna toimus heategevuslik teatejooks. Kumb on superstaarihakatiste jaoks raskem, kas 400-meetrine jooksuring või otse-eetris esinemine?

10.05.2018 Delfi Rohkem kui 12 000 last jooksis heategevuse nimel

09.05.2018 Delfi VIDEO | Rohkem kui 12 000 last jookseb homme heategevuse nimel

28.03.2018 Delfi Heategevuslik Teatejooks kogub tänavu annetusi ratastoolikasutajatele treeningpargi rajamiseks

27.03.2018 Läänlane Heategevuslik Teatejooks kogub tänavu annetusi ratastoolikasutajatele treeningpargi rajamiseks

Merck ja Tobii- silmadega arvuti juhtimise seade

15.03.2018 Lääne Elu Taastusravihaigla sai silmadega arvuti juhtimise seadme

14.03.2018 Lääne Elu Heategevusaktsioon tõi Haapsalu taastusravihaiglasse uue abivahendi

14.03.2018 Goodnews Heategevusaktsioon tõi Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse uue abivahendi

14.03.2018 Läänlane Heategevusaktsioon tõi rehabilitatsioonikeskusesse uue abivahendi

16.03.2018 Meditsiiniuudised Merck kinkis HNRK-le nutika abivahendi

16.03.2018 Raadio4 Upravlyat kompyuterom mozhno glazami

14.03.2018 Merck Group 350 good deeds

16.03.2018 ERR (vene) Pacienty Haapsaluskogo Reabilitacionnogo Centra smogut upravljat kompjuterom glazami