Haapsalus taastusravil viibivatele lastele valmis mänguline terviserada

Pressiteade
21.01.2021

Haapsalus avati liikuma innustav ja mänguline terviserada piiratud liikumisvõimega lastele. Ravile kaasaaitava ja lastele mängulusti pakkuva raja loomiseks koguti Mesikäpa heategevuskampaaniaga 10 363 eurot.
Terviserada haiguse või õnnetuse tõttu taastusravi vajavatele inimestele rajatati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse koridoridesse, avalikesse ruumidesse ja õuealale, et pakkuda klassikalise ravi kõrval ka mängulist, kuid samas teaduspõhist teraapiat.
Sügisel aset leidnud Mesikäpa heategevuskampaania ja heategevusliku Teatejooksu käigus koguti annetajate abiga summa, mis võimaldas Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhi Kadri Englase sõnul rajada vinge teaduspõhise atraktsiooni läbi kõigi haigla korruste.
„Haiget saanud organism ei vaja taastumiseks üksnes ravi arstikabinetis,“ selgitas Englas. „Kõik lapsed – ka täiskasvanud – peavad olema füüsiliselt aktiivsed, ka need, kelle jaoks on liikumine näiteks õnnetuse tagajärjel keeruline. Tervise- ja liikumisrada on lõbusate, aga samas arendavate tegevuste komplekt, mis loob võimalused teraapiaväliseks aja veetmiseks sellisel moel, et sellel on taastumisprotsessis hindamatu roll,“ lisas Englas.
Terviserajal on kümneid elemente, mis suunavad kas liikuma, käelist tegevust arendama või mõtlema. Osadel elementidel saab harjutada tasakaalu, osadel õppida sõlmi siduma, osadel saab otsida vastuseid mõistatustele. Lisaks on rajal ka praktilisi nõuandeid, mis toetavad tervislikke eluviise.
Heategevuskampaania eestvedaja, Orkla Eesti juhi Kaido Kaare sõnul otsitakse Mesikäpale hoolealust alati põhjalikult. „Meie jaoks on tähtis, et kõik lapsed oleksid aktiivsed ja liiguksid, ka need, kelle jaoks on iga väike samm suur pingutus,“ ütles Kaare. „Aitäh kõigile inimestele, kas keerulisest ajaperioodist hoolimata oma panuse andsid, et laste silmad särama panna.“
Mesikäpa heategevuskampaania on varasematel aastatel toetanud vähihaigeid lapsi koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga, piiratud liikumisvõimalusega lapsi koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega, kuulmislangusega lapsi koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga ning koolikiusu ennetamist KiVa programmi raames, kokku suurusjärgus 100 000 euroga.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastusravihaigla, mis on spetsialiseerunud neuroloogiliste probleemidega laste ja täiskasvanute abistamisele, kus on aastas enam kui 3000 ravijuhtu.

Mesikäpp on üks tuntumaid Orkla Eesti Kalevi brändi tootesarju, mida toodetakse Eesti kõige suuremas ja kaasaegsemas magusatehases Jüris.

***
Lisainfo:
Kadri Englas, SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht, tel 5333 7523, e-mail: kadri.englas@hnrk.ee
Madeleine Tults, korporatiivkommunikatsiooni juht, Orkla Eesti AS, 56 99 34 60 madeleine.tults@orkla.ee

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.