Heategevuslik Teatejooks toetas Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust 3000 euroga

Eesti suurim koolinoorte spordiüritus Heategevusliku Teatejooks andis enne jõulupühi üle 3000 euro suuruse annetuse Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile. Külas käis vahva jõuluvana, kes jagas lahkelt kingitusi ning mesikäpa komme, mängis lastega ja tõi meie väikestele patsientidele kaasa rohkesti elevust, mida jagus veel järgmistekski päevadeks.

Annetatud summaga luuakse projekte, mis toetavad haigla tegevusi ja loovad uusi treeningvõimalusi lastele, kelle liikumisvõimalused on piiratud. Heategevusega kogutud annetusest on abi just nendes valdkondades, mis jäävad kõikide raviplaanide täitmisest väljapoole, kuid mis aitavad siiski oluliselt kaasa taastusravil viibivate patsientide paranemisele. Viimastel aastatel on Teatejooks annetustega toetanud HNRK välisalale liikumisradadega loomist ning siseruumidesse Eesti esimese haigla liikumisraja ehitust. Seekord saime vabad käed kasutada annetatud summat neis kohtades, kus hetkel kõige rohkem vajadust.

2021 aastal, mil annetatud summa koguti, toimus Teatejooks 23. septembril Euroopa tervisenädala avasündmusena – kokku 25 toimumiskohas ja eeskujuna lõi kaasa ka 2021. aasta Tokyo suveolümpiamängudel väga hästi esinenud Rasmus Mägi. “Teatejooksus oleme ühendanud kaks poolt – toetame HNRK noori ning pakume kõigile jooksust osa võtjatele võimaluse tunda rõõmu sõprade ja klassikaaslastega koos liikumisest ning populariseerida sportlikke eluviise. Sportimisvõimalust linnades ja koolide territooriumil tuleb üha juurde, kuid midagi tuleb ära teha ka nende laste liikumismotivatsiooni parandamiseks, kes ise joosta või käia ei saa,“ ütleb Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit. Oleme väga tänulikud nii MTÜ TallinnMeetingule kui kõigile toetajatele, jooksust osavõtjatele ning annetajatele – suur, suur aitäh!

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada ka aastaringselt, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või teha ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.