Pressiteade: Heategevuslik Teatejooks toetab HNRKle suhtlusroboti soetamist

PRESSITEADE
29.09.2023

Heategevuslik Teatejooks toetab HNRKle suhtlusroboti soetamist

Septembris toimunud heategevusliku Teatejooksu missioon on toetada igal aastal Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses tegevust liikumisvõime kaotanud laste heaks. Sel aastal soetatakse haiglale suhtlusrobot, mis fuajees külalisi tervitab ja on valmis lastega suhtlema.
HNRK juht Toomas Danneberg selgitab, et idee on pakkuda lastele spontaanset täiendavat suhtlemisvõimalust teraapiavälistel aegadel, aga robotil on ka erinevaid praktilisi funktsioone, mida saab kasutada.

„Näiteks saab robotit paluda endale midagi seletada, koos mänge mängida või robotilt midagi küsida. Haigla personalil on plaanis ka mõned mängud ja jutud sisestada, et robotit veelgi paremini spontaanseks tujutõstmiseks ja lastega suhtlemiseks kohandada,“ ütles Toomas Danneberg.

Välja valitud suhtlusrobot TEMI jõuab Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse kohale hiljemalt aasta lõpus. 22. septembril võis robotit näha Tallinna Lauluväljakul heategevuslikul Teatejooksul.

Heategevuslik Teatejooks toimus sel aastal 13 500 osavõtjaga üle Eesti. Tänaseks suurimaks koolinoorte spordiürituseks kasvanud Teatejooks populariseerib osalejate hulgas liikumist ja tervislikke eluviise.

Samas on Teatejooksul heategevuslik missioon toetada Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust liikumisvõime kaotanud laste heaks. Toetada saab, helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetaja spordinädala läbiviija SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, lisaks panustavad Rademar, Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Lisainfo:
Erik Pallase
Tel: 502 1766
www.teatejooks.ee

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.