Tegevusterapeutide uus kursus hakkab õppima Haapsalus.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool avab 2023. aasta sügisel alustava tegevusterapeutide õppe regionaalsena, õppekohaga Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Regionaalne õpe tähendab, et traditsioonilise õppekoha – Tallinn – asemel toimub lõviosa nelja-aastasest õppest mõnes regionaalse olulisusega paigas, sedapuhku Haapsalus. Taolise lähenemise peamine eesmärk on suurendada õpetatavate spetsialistide hulka vastavas piirkonnas. Teisisõnu, nelja aasta pärast, mil kursus lõpetab peaks Lääne-Eestis töötamise huviga olema umbes paarkümmend värsket tegevusterapeuti.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus (HNRK) on koostöövõimaluse üle väga rõõmus ning toetab regionaalse õppe läbiviimist lootusrikkalt. Tegevusterapeutide põud on järjepidev mure, sest tegu on taastusravis ja rehabilitatsioonis võtmetähtsusega spetsialistidega, kuid tõmbekeskustest kaugemale jätkub spetsialiste harva. Õppesse panustab HNRK kaasaegse kliinilise keskkonnaga, entusiastlike spetsialistidega ning vahetu võimalusega teooriat praktikaga illustreerida.

Kuigi tegevusterapeudiks õppima on oodatud inimesed üle kogu Eesti, on regionaalne õpe eriti hea võimalus neile Lääne-Eesti gümnaasiumilõpetajatele, kes suurde linna ei ihka, ja soovivad tegutseda tervishoiu- või sotsiaalvaldkonnas. Samuti neile tööealistele inimestele, kes tahavad Lääne-Eestis elada, aga on ka huvitatud ümberõppest ja tunnevad, et tegevusteraapia on kutsuv valdkond. Kellele Lääne-Eesti tundub liigselt kauge paigana, ei pea ka muretsema – ca neli korda aastas jõutakse õppima ka pealinna, õppe raames toimuvad praktikad võivad viia laia ilma ning arusaadavalt on osa õppest ka veebipõhine.

***

Vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli algab juunikuus (https://ttk.ee/et/vastuvott), et enne seda oleks otsust õppima kandideerimisest lihtsam teha, pakume võimalust veebikohtumisteks Zoomis (osalemiseks vajuta seda linki: TT ÕPPE ZOOMKOHTUMINE), kus kõrgkooli ja HNRK esindajad räägivad, kes on tegevusterapeut ja milline on tema argipäev ning kuidas on regionaalne õpe korraldatud: 8. märtsil kell 17-18; 8. juunil kell 17-18; 13. juunil kell 17-18.

Lisaks, kui keegi tunneb, et on õppest huvitatud ja sooviks saada aeg-ajalt veidi infot otse oma postkasti, saab seda huvi väljendada siin: TAHAN SAADA INFOT.

Vastustega konkreetsetele küsimustele aitab õppekava juht Hanna-Maria Põldma – hannamaria.poldma@ttk.ee – või HNRK-poolne õppe koordinaator Kadri Englas – kadri.englas@hnrk.ee

***

Tegevusterapeut on tervishoiu valdkonna spetsialist, kes võimestab inimesi hakkama saama nende igapäevaeluga mistahes tähenduslikus keskkonnas. Ühest küljest tähendab see oskust hinnata inimeste tegevusvõimet, teistest küljest nutikust näha lahendusi mitte ainult inimeses endas, vaid ka tema lähikonnas, keskkonnas ja abivahendites, kolmandast pealehakkamist mõelda loominguliselt ja suhelda avatult. Rohkemat saab lugeda siit: KES ON TEGEVUSTERAPEUT?

 

 

 

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.