Kõnnilabor

HNRK Kliiniline liikumis- ja kõnnianalüüsi labor (lühidalt kõnnilabor) avati 29.oktoobril 2009. aastal. Kõnnilabori arendamise peamiseks eesmärgiks on toetada tõenduspõhise taastusravi arengut ning muuta inimese kõndimisega seotud kliiniliste otsuste kvaliteeti. Vähemtähtis ei ole ka võimalus hinnata erinevate sekkumiste vajadust ning efektiivsust. Kliinilise liikumis- ja kõnnianalüüsi labori tegevus ei ole orienteeritud teadustööle, kuid kliinilise töö käigus kogutud andmete olemasolu loob võimaluse ka uurimuslikuks tegevuseks.

HNRK kõnnilabor on sisustatud Viconi liikumis- ja kõnnianalüüsi tehnikaga: 8 MX T-series infrapunakaamerat, 2 videokaamerat (üks salvestamaks inimese liikumist eest-, teine külgvaates). Lisaks 2 AMTI jõuplatvormi. Labori tehniliste lahenduste kasutamine põhineb Viconi tarkvaral: programmid Vicon Nexus, Vicon Polygon jt., mis on loodud andmete salvestamiseks, töötlemiseks ja esitamiseks.

Kuna kõnnilabor on osa HNRK kliinilisest keskkonnast, siis on laboriruumides ka füsioteraapia läbiviimist hõlbustavad vahendid: 2 keharaskuse vähendamise süsteemi Guldmann, istumistasakaalu ja kehatüvetreeningvahend Panasonic JOBA Core Trainer ning põranda tasapinda ehitatud eritellimusel valmistatud liikumisrada. Ruumis on võimalus suurema vaevata kaaluda ratastoolis olevaid inimesi.

HNRK kõnnilaboris tegutseb 2 füsioterapeuti, IT-spetsialistid, taastusarstid. Kõnnilabor kuulub Põhjamaade Vicon’i kasutajate gruppi (Nordic Vicon Users Group – NVUG) ning teeb koostööd mitmete välismaiste laborite ja spetsialistidega.

HNRK Kliinilise liikumis- ja kõnnianalüüsi laborit tutvustav video ERR projektis „Puutepunkt“ (3.10.2010)
Tutvustus saates
Saade

5 thoughts on “Kõnnilabor”

  1. Pingback: idnpoker
  2. Pingback: jelly gummy bear

Comments are closed.