Ligipääsetavuse teatis

Laste taastusravi ja tugi-liikumiselundkonna taastusravi osakond

Laste taastusravi ja tugi-liikumiselundkonna taastusravi osakond pakub suures enamuses teenuseid valdavalt neuroloogiliste kahjustustustega lastele, väiksemas mahus ka skeleti-lihassüsteemi probleemidega täiskasvanutele.

Laste taastusravi

Kahjuks juhtub ka kõige väiksematega õnnetusi ja traumasid, mille järgselt on taastusravi vajalik.

Laste taastusravi kõige olulisemaks sihtgrupiks on tserepraalparalüüsiga (PCI) lapsed, kuid samuti seljaajusonga, vesipea, spinaalse lihasdüstroofia, erinevate geneetiliste haiguste ja teiste kesknärvisüsteemi mõjutavatest haigustest tingitud seisunditega lapsed.

Sarnaselt täiskasvanutega mõjutavad kesknärvisüsteemi kahjustused lapse toimetulekut ning põhjustavad tavapärasest suuremat kõrvalise abi vajadust. Nii tserebraalparalüüsiga kui teiste nimetatud seisunditega lapsed tahavad mängida, õppida, sõprade ja perega aega veeta. Sisukas koostöös taastusravi meeskonna ning lapse ja tema pere vahel on paljud lahendused võimalikud.

Lastele pakub HNRK taastusravi alates varasest imikueast kuni täiskasvanuks saamiseni ning vajadusel sealt edasigi. Meie teadmised ja sisseseade on kaasaegsed ning mõtte- ja teguviis suunatud lapse ja pere toimetuleku toetamisele.

HNRK teenused lastele.

Tugi-liikumiselundkonna probleemisega täiskasvanute taastusravi

Skeleti-lihasüsteemi probleemide varieeruvus täiskasvanutel on väga suur.

Muresid valmistavad alaseljavalud, luumurdude järgsed seisundid, liigesproteesimiste järgsed seisundid, liigeshaigustest tulenevad probleemid, skolioos vmt lülisambakõverused, selgroolülide defromatsioonid jne.

Kuna nimetatud juhtudel ei ole kahjustada saanud inimese organismi närvisüsteem, on lähenemise põhimõtted mõnevõrra erinevad neuroloogilistest taastusravist/rehabilitatsioonist.

Taastumisprotsessis on keskseks toetada lihaskonna ning seotud struktuuride võimalikult efektiivset taastumist, et seeläbi aidata naasta igapäevaellu. Õigete käitumis- ja liigutamismustrite õpetamine, kaebuste halvenemist soodustavate tegevuste vältimise alane nõustamine, valu vähendamine jne on oluline osa selle sihtgrupiga tegelemisest.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.