Vaba aeg

HNRK on loonud erinevaid võimalusi, et patsiendid saaksid veeta meeldivalt, aktiivselt ja kasulikult vaba aega.

Terves HNRK-s on tasuta wifi-leviala.

Patsientidel on lubatud kaasa võtta oma sülearvuti. Samuti on HNRK-s patsientidele kasutamiseks mõeldud lauaarvuti. Lauaarvutil on ka ID-kaardilugemise võimalus.

Osakondades ja I korruse fuajees on erinevaid puhkenurki, kus võimalus teleri vaatamiseks, raamatute lugemiseks ning kaaslastega vestlemiseks. Samuti on teler suuremas osas haigla palatitest.

Võimalus on mängida erinevaid mänge, näiteks piljard, lauatennis, boccia, korona, kriket, petank ja erinevad lauamängud. Täpsem info mängude kasutamisest on saadaval HNRK infolauas (I korrusel) ja õepostist.

HNRK avalikus tegevuspargis Sadama 20 territooriumil on eeliskasutusega HNRK patsientidele treeninguteks 150m pikkune ratastooli treeningrada koos erinevate keerukusega harjutustaskutega, välijõusaali seadmed ning pallimängu alad. Lapsi ootavad tegevuspargi mängualal ka veel linnak, kus saab ronida-turnida ja harjutada kätt erinevate mängudega, liivakastid ja kiiged. Infot pargialade kasutuse kohta, samuti lauatennise mänguvahendeid ja korvpalli pargis kasutamiseks ning ratastoolikiige võtit, saab küsida ja laenutada HNRK Infolauast.

II ja III korruse palatikorpuste lõpus asuvates patsiendi puhkealadel on patsientidele kasutamiseks vastavalt seljatoega veloergomeeter ning käsiergomeeter. Ergomeetrid on hea võimalus olla päevas aktiivne ka teraapiate välisel ajal. Ergomeetrite kasutamine toimub täielikult patsiendi omavastutusel.

HNRK-d külastavad mitu korda aastas teatri ja muusikakollektiivid, pakkudes tasuta teatri- ja kontsertelamusi eelkõige meie taastusravikeskuse patsientidele. Lastele korraldatakse meisterdamise ja mänguõhtuid.

I korruse fuajees on võimalik tutvuda väljapanekutega erinevate kunstnike  ja fotograafide kogudest. Tööpäevadel on avatud HNRK KOHVIK. (NB! Seoses piirangutega Covid-19 tõttu, on hetkel võimalik kohvikut külastada ainult HNRK patsientidel ja töötajatel.)

Lisaks pakub erinevaid ajaveetmise võimalusi haigla rahulik ja kaunis ümbruskond. On võimalus jalutada Promenaadil, külastada Haapsalu Kuursaali, Lossiplatsi ja väikeseid hubaseid kohvikuid, imetleda Evald Okase ja Epp-Maria Kokamäe kunsti. Suvisel perioodil on Haapsalus mitmeid kontserte ja etendusi, mille nautimise võimaldamiseks on suvehooaja öörahu hilisem talvisest.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

60-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.