Ligipääsetavuse teatis

Teatejooks kogub toetust HNRK liikumisvõime kaotanud laste heaks

22. septembril toimuv kaheksateistkümnes heategevuslik kogub toetust Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskuse liikumisvõime kaotanud laste heaks. Sel aastal plaanime suhtlusroboti soetamist, kes haigla fuajees külalisi tervitab ja kellega lapsed saavad suhelda.

Välja valitud robotil on oskuseid isegi rohkem kui pealtnäha paistab: teda saab paluda endale midagi seletada, robotiga koos mänge mängida ja küsida abi õppimises. Samuti saab robotit endaga kaasa kutsuda ning ta on võimeline teed juhatama. Haigla personalil on plaanis robotisse veel mõned mängud ja jutud sisestada, et teda veelgi paremini tujutõstmiseks ja lastega suhtlemiseks kohandada.

HNRK juht Toomas Danneberg selgitab, et idee on pakkuda lastele spontaanset täiendavat suhtlemisvõimalust vabal ajal, aga tahame kasutada ka roboti erinevaid praktilisi funktsioone. „Meie peamine soov on aga siiski, et robot tooks HNRK lasteosakonda elevust ja rõõmu,“ ütleb Danneberg.

Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele roboti ostmiseks toimub 22. septembril üle Eesti heategevuslik Teatejooks. Osavõtjaid on 13 500 ringis, jooks toimub 5.-9. klasside vahel ning sellega pakutakse noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest. Ka lühike distants võib teinekord olla piisav, et tuua naeratus näole ja anda hea enesetunne terveks päevaks.

Täiskasvanud saavad võimendada Teatejooksu missiooni ja toetada Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Rohkem infot Heategevuslik Teatejooksu kohta www.teatejooks.ee.

Kuidas saada ravile

Loe täpsemalt, kuidas saada statsionaarsele, ambulatoorsele või tasulisele taastusravile HNRK-s.

65-aastased kogemused, tänapäevased teadmised, hästi hoitud oskused.